Organizator:

Wystawa statyczna 2018

26.11.2020 13:30:42

Podziel się

Poznań Air Show to również możliwość zobaczenia wyjątkowych maszyn z bliska, na wystawie statycznej. Jakie modele zobaczyli uczestnicy poprzedniej edycji imprezy?

French Air Force - SA 342M Gazelle

Lekki śmigłowiec wielozadaniowy zaprojektowany przez francuski koncern Aérospatiale przy współpracy z brytyjską firmą Westland Helicopters.

German Air Force - Panavia Tornado

Samolot wielozadaniowy, myśliwsko-bombowy w wersji szturmowej. 

Italian Air Force - Agusta Bell AB-212

Dwusilnikowy średni śmigłowiec. 

Italian Air Force - Eurofighter Typhoon

Dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy zbudowany w układzie kaczki przez konsorcjum trzech europejskich producentów lotniczych – Alenia Aeronautica, BAE Systems i EADS. 

PRWB 9A33BM OSA

Przeciwlotniczy rakietowy wóz bojowy 9A33BM OSA przeznaczony jest do niszczenia, w warunkach dobrej i ograniczonej widoczności, samolotów, śmigłowców, rakiet skrzydlatych oraz innych celów powietrznych z wykorzystaniem systemów radiolokacyjnych lub systemu optoelektronicznego w zautomatyzowanym systemie dowodzenia lub samodzielnie.

Royal Navy - Merlin Mk-2
Royal Netherlands Air Force - F16
Swiss Air Force - F-18 HORNET
UK Air Force - Puma Mk2
ARTYLERYJSKO-RAKIETOWY ZUR-23-2PG

23 mm przeciwlotniczy zestaw artyleryjsko-rakietowy ZUR-23-2PG jest przeznaczony do zwalczania nisko lecących celów powietrznych (samolotów, śmigłowców, rakiet skrzydlatych, desantu powietrznego), a także nieopancerzonych oraz lekko i średnio opancerzonych celów naziemnych.