Organizator:

Sobota na Poznań Air Show

Podziel się

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. Dzień był pełen pozytywnych wrażeń. Z pewnością pozostawi niezapomniane wspomnienia. Za nami wszystkie sobotnie pokazy.

Sobota na Air Show pełna wrażeń

W bloku II mogliśmy podziwiać uczestników NATO Tiger Meet z Austrii, Czech, Hiszpanii oraz Francji. Mogliśmy gościć te eskadry na Poznań Air Show, dzięki temu, że w dniach 14-25 maja w 31. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach odbywa się szkolenie tygrysich team’ów.

Blok III dedykowany był 100-leciu Odzyskania Niepodległości oraz 100-leciu Lotnictwa Wojskowego. Agata Nykaza z Grupy Akrobacyjnej „Żelazny” udowodniła, że kobiety również mają swój mocny akcent w lotnictwie i zachwyciła nas pięknym, indywidualnym i profesjonalnym pokazem swoich umiejętności. Oprócz tego podziwialiśmy poczynania Stephena Stead’a z Supermarine Spitfire XVIE, MiG-15UTI z Czech oraz rodzime, polskie drużyny PZL TS-11 Iskra i F-16 Tiger Demo Team. Kropkę nad „i” w tak wyrazistym dniu dodał Artur Kielak. Jego podniebne show zachwyciło wszystkich widzów, że aż trudno było się pożegnać. Ostatnie osoby opuszczają teren Ławicy, a my zbieramy siły na jutro, by znów Was ugościć. Zapraszamy wszystkich na kolejną porcję niebiańskich doznań już jutro!