Organizator:

Odleć całą rodziną na Poznań Air Show

Podziel się

Poznań Air Show to odlotowe atrakcje dla całej rodziny. Szykuje się emocjonujący weekend pełen wrażeń dla każdego - od małego po dużego.

Niepowtarzalne pokazy i idealny piknik rodzinny

To niepowtarzalna okazja, aby spędzić rodzinny weekend pełen ekstremalnych wrażeń. Atrakcje sięgną nieba, dosłownie i w przenośni. Podniebne show rozpocznie defilada czynnych w służbie eskadr wojskowych z Sojuszu Północnoatlantyckiego, które są po raz pierwszy
w Polsce w ramach szkolenia NATO Tiger Meet.

Eskadry z Tiger Meet będą preznetować swoje umiejętności podczas drugiego bloku pokazowego Poznań Air Show. Ponadto w harmonogramie znalazł się także blok, poświęcony 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego, którego mecenasem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W godzinach 10.30-13.30 będzie można zobaczyć między innymi pokazy skoczków spadochronowych oraz licznie utytułowaną już Grupę Akrobacyjną „Żelazny”. Ten ostatni pokaz zobaczymy dzięki Głównemu Partnerowi Motoryzacyjnemu wydarzenia – SKODA. Marka ta na co dzień współpracuje z pilotami z teamu Wojciecha Krupy. Trzeci blok to natomiast upamiętnienie 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego, które swoje początki miało właśnie na terenach poznańskiej Ławicy oraz 100-lecia odzyskania niepodległości. W ostatnim bloku zobaczyć będzie można m.in. statki z Polskich Sił Powietrznych: MiG-29(niedziela) oraz F-16 (Demo Tiger Team).

Jednak podniebne ewolucje to nie jedyne zaplanowane atrakcje. Na płycie będą czekały na zwiedzających plenerowe lekcje historii w różnych odsłonach. Ponad 230 rekonstruktorów zaprezentuje historyczne, wojskowe wyposażenie i podzieli się swoja wiedzą w najbardziej przyswajalny sposób, czyli zapraszając do wspólnej zabawy. To doskonała forma przybliżenia młodszym pokoleniom wydarzeń sprzed lat, jak również możliwość dzielenia się zamiłowaniem do historii. Ambicją tych pasjonatów jest jak najwierniejsze odtwarzanie konkretnej  formacji i profesjonalna prezentacja jej dokonań.

Poznań Air Show to połączenie wszystkich elementów idealnego pikniku rodzinnego: swobodny dostęp do stref gastronomicznych, specjalna strefa aktywności dla najmłodszych, niepowtarzalna sposobność do przymierzenia stroju strażaka czy sprawdzenia wnętrza tajnego samochodu policji na stoiskach służb mundurowych, a w ramach relaksu widok błękitnego nieba usłanego statkami  powietrznymi,  w zupełnie nieziemskich konfiguracjach.